Kupno luksusowego mieszkania dla rodziny z dziećmi to decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia. Wybór odpowiedniego domu czy mieszkania powinien uwzględniać zarówno potrzeby dorosłych, jak i dzieci, a także przyszłe plany. Oto najważniejsze aspekty, które warto...
Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?
16
Każdy, kto stoi przed zakupem własnego mieszkania, z pewnością zastanawia się, na jaki wariant postawić – czy szukać ofert z rynku wtórnego, czyli kupić nieruchomość wcześniej zamieszkałą i zrobić remont pod swoje preferencje, czy postawić na ofertę od dewelopera i kupić nowy apartament wykończony od początku zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Nie będziemy ukrywać, że jako eksperci z branży polecamy drugą opcję i w tym wpisie uargumentujemy Wam ten wybór!
Mieszkanie szyte na miarę
Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, mamy pewność, że to my jesteśmy jego pierwszymi właścicielami oraz mieszkańcami. Od samego początku mamy wpływ na rozkład tj.: czy kuchnia będzie otwarta na salon, czy zostanie wygospodarowane miejsca na garderobę, spiżarnię i wiele innych. Ogromnym plusem jest możliwość decydowania o szczegółach i dopasowywania udogodnień pod swoje preferencje dotyczące kolorów, płytek czy pasującego układu szafek. Co ważne, odchodzi nam przeprowadzanie generalnego remontu, wymiany instalacji, okien itp. To duży atut tego typu inwestycji, o czym często wspominają nasi klienci.
Nieruchomości deweloperskie charakteryzuje nowoczesne budownictwo. Materiały wykorzystywane na etapie budowy są bezpieczne i wysokiej jakości, a przynajmniej my stawiamy na partnerów biznesowych, którzy są w stanie nam to zagwarantować! Nowe inwestycje mają lepszą ergonomię i muszą spełniać najwyższe standardy dotyczące powierzchni, nasłonecznienia, szerokości miejsc postojowych i wielu innych. Czasy się zmieniły i teraz ważna jest funkcjonalność, energooszczędne rozwiązania i jak najwięcej udogodnień dla użytkowników. W przypadku nieruchomości budowanych w czasach przedwojennych nie mamy wpływu na konstrukcje, podział pomieszczeń, materiały czy zastosowaną instalację – ta ostatnia z reguły zawsze jest do wymiany.
Sprawdź: Rynek pierwotny- wszystko co musisz o nim wiedzieć!
Mieszkanie na rynku pierwotnym – gwarancja to podstawa!
Osoby sprzedające swoje mieszkanie na rynku wtórnym, nie zapewnią Ci okresu gwarancyjnego, to jasne. Poza tym, że oglądasz nieruchomość przed zakupem i tak poniekąd kupujesz „kota w worku”. Co więcej, okres remontowy może się wydłużać z różnych względów i ciężko sprecyzować czas jego trwania oraz datę zakończenia. Budżet na remont również może być trudniejszy do zaplanowania, ponieważ po drodze mogą pojawić się niespodziewane wydatki. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego budżet jest łatwiejszy do przewidzenia, a zakończenie prac budowlanych jest określone terminem, do którego deweloper ma oddać nieruchomość do użytku. Apartamenty deweloperskie są obejmowane okresem gwarancyjnym, w zależności od umowy i wcześniejszych ustaleń przeważnie dotyczy ona instalacji czy elementów wykończenia. Dodatkowym plusem inwestycji w nieruchomości na rynku pierwotnym jest gwarancja miejsc postojowych na parkingu podziemnym, do którego można zjechać windą.
A co z ceną?
Tutaj kwestia wydaje się jasna. Za jakość trzeba zapłacić, ale czy rzeczywiście dużo więcej niż kupując mieszkanie z rynku wtórnego? Biorąc pod uwagę koszt mieszkania, remontu, zakupu nowych mebli i wyposażenia – można pokusić się o stwierdzenie, że kwoty mogą być niekiedy przybliżone. Co ważne, tutaj inwestujemy na długie, spokojne lata bez remontów, w mieszkanie spersonalizowane i dokładnie takie, o jakim marzymy. Zatem czy nie jest to wydatek wart inwestycji?
Warszawskie apartamenty premium: co je wyróżnia?
Rynek nieruchomości premium w Polsce rozwija się dynamicznie, a osiedla z luksusowymi apartamentami zyskują coraz większą popularność. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?
Dlaczego warto kupić mieszkanie wykończone „pod klucz” w Warszawie?
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, szczególnie w dynamicznie rozwijającym się mieście, jakim jest Warszawa. Wielu przyszłych właścicieli staje przed wyborem: inwestować w mieszkanie w stanie deweloperskim czy zdecydować się na lokal wykończony „pod klucz”.